Francouzské dny 2007

Studenti francouzského jazyka se letos již podruhé zapojili do mezinárodních Dnů frankofonie, které pořádal Francouzsko-český klub Kladno.

Současným vztahům Středočeského kraje a kraje Bourgogne byla věnována přednáška, která proběhla v pátek 16. 3. Radní Středočeského kraje, pan Antonín Podzimek, promluvil o vzájemné spolupráci těchto krajů.

V úplné režii studentů se uskutečnila 21. 3. literární přednáška k tématu vybraných významných francouzských spisovatelů. Studenti si sami vybrali tyto autory - Guillauma Apollinaira, Milana Kunderu a Jean-Clauda Carriera, připravili si jejich prezentace, někteří recitovali, jiní zahráli divadelní ukázky, nebo aktivně zapojili publikum. Během přednášky studenti vhodně využili audiovizuální techniku a patří jim dík za skvěle odvedenou práci!

Studenti se také zúčastnili happeningu nazvaného Francie v ulicích Kladna a pokusili se přinést alespoň trochu francouzskou atmosféru do ulic Kladna.

Díky všem studentům francouzského jazyka za jejich účast a pomoc během Francouzských dnů v Kladně.

Účastníci

O5.A

2.C

1.B a 1.C