Adamusovo trio

V úterý 2. 3. 2004 proběhl výchovný koncert pro všechny třídy osmiletého studia. Koncert byl zaměřen na různé hudební styly a vysvětlení jejich hlavních znaků. Tím, kdo nám hrál, bylo Adamusovo trio.

Adamusovo trio založil vedoucí souboru Jan Adamus v roce 1985. Jedním z cílů tohoto tria je hledání nových zvukových možností a nových kombinací hudebních nástrojů. V relativně malém seskupení se můžeme setkat se všemi hlavními skupinami nástrojů - tedy s dechovými, klávesovými i smyčcovými.

Adamusovo trio koncertovalo ve většině evropských zemí, např. v Německu, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku a ve Francii, z mimoevropských zemí můžeme jmenovat Spojené arabské emiráty nebo Kubu.

3. března 2004