Ohlédnutí za Dnem jazyků

V úterý 25. 10. 2022 proběhl na naší škole projektový Den jazyků, kterým jsme si připomněli zářijový Evropský den jazyků. Na žáky čekal bohatý program, který propojil všechny jazyky vyučované na našem gymnáziu.

Již od rána byla připravena na chodbách jazyková stanoviště s různými typy úkolů a po jejich splnění mohli soutěžící svoji kartičku odevzdat do slosování. O velké přestávce začala degustace pochutin z jednotlivých zemí, které připravili studenti dobrovolníci a bylo opravdu co ochutnávat!

Od 4. do 6. vyučovací hodiny se pak postupně všichni žáci přišli do auly podívat na cizojazyčné představení, které je formou velmi speciálního autobusového zájezdu provezlo Evropou. Více než 50 účinkujících předvedlo pokaždé skvělé výkony a byli odměněni zaslouženým aplausem. Kromě zážitků si také všichni odnesli propisku s logem Dne jazyků jako malou vzpomínku.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, co se na realizaci premiérového projektu podíleli jakýmkoli způsobem, a speciální poděkování patří Sdružení rodičů GK, které projekt podpořilo finančním příspěvkem.

Abychom vám zprostředkovali skvělou atmosféru celého dne, máme pro vás fota v naší galerii a záznam představení.

8. listopadu 2022

PhDr. Zuzana Vosátková