Naši studenti opět v Europahausu v Bad Marienbergu

Studenti našeho gymnázia se v doprovodu paní profesorky Bandíkové zúčastnili projektu Zombieland v Bad Marienbergu. Projekt pod záštitou Erasmus+ přivedl dohromady skupinu studentů z České republiky, Německa, Polska, Itálie, Arménie, Slovenska a Maďarska. I přes jazykové rozdíly jsme tvořili skvělý tým, v rámci kterého jsme se zlepšili v komunikačních dovednostech v angličtině i dalších evropských jazycích. Společně jsme se účastnili interaktivních přednášek a seminářů, které se věnovaly aktuálním problémům společnosti. Mimo výukový program jsme si vyzkoušeli i různé druhy sportů jako jóga, kanoistika nebo lanový park. V tomto týdnu plném zajímavých aktivit jsme poznali nejen krásy přírody a inspirativní osobnosti, ale i sami sebe, a našli jsme společně lék pro náš moderní svět.

Naše poděkování patří jednak Radě rodičů za finanční podporu, jednak profesorskému sboru za uskutečnění nezapomenutelného edukativního zážitku.

Srdečně zdravíme a doporučujeme všem spolužákům, aby si nenechali ujít příští příležitost!

Nela Fialová (O7)

8. května 2022

Mgr. Radana Litmanová (gymnasiumkladno cz alt64 radana litmanova)