Úspěch u mezinárodní zkoušky Zertifikat Deutsch

Na začátku školního roku 2021/22 jsme se v německé skupině ve 4.A rozhodli, že bychom se pokusili o složení certifikátní zkoušky z němčiny na Goethe-Institutu v Praze. Studenti totiž nemohli zvolit už další seminář na přípravu k této zkoušce, který je v nabídce naší školy. Plánují totiž studovat na přírodovědných a ekonomických fakultách, a tak volili i podobně zaměřené semináře, které jim pomohou připravit se na budoucí studium.

Byla to výzva a obnášelo to intenzívní přípravu, nicméně úspěch se dostavil a úplně všichni přihlášení (Tereza Brabcová, Alena Budinská, Nikola Dryjáková, Elias Khamis Abadi, Jan Kopuletý, Jan Marek. Jakub Marek, Adéla Povolná, Ondřej Protiva a Šimon Rasso) zkoušku úspěšně složili. Někteří tak využijí možnosti nahradit maturitní zkoušku z cizího jazyka certifikátem.

Všechny to stálo větší úsilí na přípravu v 1. pololetí, ale rozhodně se to vyplatilo.

Gratulujeme!

10. dubna 2022

Mgr. Radana Litmanová (gymnasiumkladno cz alt64 radana litmanova)