Ekologická olympiáda 2006 - krajské kolo (Vlašim)

Ke konci září se jako již každoročně sjely ty největší středočeské kapacity do Vlašimi, aby porovnaly své teoretické i praktické dovednosti v oblasti ekologie a péče o životní prostředí. Jinými slovy se 22. a 23. 9. 2006 ve Vlašimi zase konalo krajské kolo Ekologické olympiády. Díky nesmírně široké, kvalitní a erudované základně vhodných studentů využilo naše gymnázium možnosti přihlásit do soutěže dva tříčlenné týmy. Tak se stalo, že byl sestaven tým s letitými zkušenostmi a tým tak trošku mladší. Zatímco tzv. "šedí vlci" plnili zadané úkoly s ryze pragmatickým přístupem, plni entuziazmu, ale zároveň neopouštějíce skeptický racionalizmus, skupinka "mladých zajíců" prokázala rozsáhlé znalosti teoretické, avšak ve zpracovávání praktické části uvízla ve zrádných vodách některých negativních lidských vlastností (ze všech snad jmenujme lenost).

Co se vlastně dělo? Vedle testu a poznávačky (o nichž si zřejmě uděláte poměrně přesnou představu) byli soutěžící pověřeni zpracovat návrh rekonstrukce vlašimské stanice pro handicapované živočichy. Terénní praktická část (vždy velice oblíbená) letos proběhla pod Malým Blaníkem, kde byla všem dána možnost vyzkoušet si, jak nelehké je vyrvat orobinec ze dna rybníka. Družstvo "šedých vlků" se projevilo jako typičtí bahňáci (v zašpinění neměli u ostatních konkurenci). No a doprovod obou družstev, paní profesorka Smyčková, nabyla nové didaktické poznatky o tom, jak zapojit téma ochrany zvěře do běžné výuky.

A jak to všechno dopadlo?

Míša Pavlíková (4.B), Šárka Fingerhutová (4.B), Roman Hájek (O8.A) - 1. místo

Tomáš Musil (O5.A), Honza Smyčka (O5.A), Jonáš Horáček (O5.A) - 8. místo

4. října 2006

Roman Hájek, bývalá O8.A (2007) (centrum cz alt64 romanhajek)