Významná listopadová výročí na naší škole

Naši žáci měli možnost si připomenout události před 80 a 30 lety na mnoha akcích, které proběhly nejen přímo v naší škole.

Od začátku listopadu se konaly tyto akce pro různé třídy:

Největší akcí byl zážitkový projektový den Totalita na vlastní kůži, který proběhl v pátek 15. 11. Na 10 zastávkách byl připraven pro žáky rozdělené do dvou bloků program, který jim měl připomenout dobu před rokem 1989. Čekalo na ně branné cvičení, psaní na psacích strojích, výstava dobových předmětů s kvizem, drsná výuka pěstitelských prací, seznámení s dobovými médii, ukázky z filmů s dobovou tématikou, ukázka výuky jazyků, nácvik dobových politických písní, cestování za hranice s nezbytnou celní kontrolou a beseda s pamětníky (vyučujícími i žáky, kteří Listopad 89 na naší škole zažili).
Na konci obou bloků se žáci sešli na společném závěrečném pásmu v naší horní tělocvičně, kde nechyběly slavné osobnosti naší historie, dobová módní přehlídka, ukázka spartakiádního vystoupení i společný zpěv a symbolické cinkání klíči. Věříme, že všechny akce umožnily našim žákům získat o naší nedávné minulosti nejen nové informace, ale také si uvědomit, že si je nutné její odkazy neustále připomínat a bránit.

Fotografie z jednotlivých akcí najdete na našich fb stránkách!

24. listopadu 2019

PhDr. Zuzana Vosátková