Zelená Stezka - Zlatý List 2006 - národní kolo (Zátoň)

Skupina Bakterie z naší školy se zúčastnila již po čtvrté národní kola přírodovědně-ekologické soutěže Zelená stezka - Zlatý list 2006 (aktuálně 34. ročníku). Složení týmu Martina Mrkvičková, Jana Ručková, Tomáš Musil, Jan Smyčka, Jonáš Horáček a Tomáš Maleček se osvědčilo, přesně v téhle partě jsme odjeli reprezentovat naší školu a Středočeský kraj na týden do krásné přírody Šumavy.

V pondělí 12. 6. 2006 jsme v ranních hodinách opustili Kladno a přes překážky, které nám byly nastaveny (jako výluky, zpoždění vlaků a další vtipné situace) jsme úspěšně okolo 17. hodiny dorazili do Zátoně, kde se nacházela naše táborová základna. Jako dospělý doprovod s námi tentokrát jela paní profesorka Vlčková spolu se svým psem Aldou.

Další tři dny nás čekaly samé zajímavé exkurze po okolí. K večeru po návratu jsme odpočívali, hráli hry nebo se seznamovali s ostatními družstvy. Po večeři vždy bylo rozřazení formou hry na exkurze pro příští den. Večer byly různé přednášky jako např. o Nepálu, Ukrajině.

V pátek a sobotu přišla na program soutěžní stezka. V pátek šli mladší a starší kategorie měla volno. Naše soutěžní stezka byla celkem těžká a náročná. Nejen terénem, který jsme museli projít, ale i co se týče vědomostí, které jsme museli předvést. Mezi nejtěžší stanoviště vůbec patřila entomologie. Večer okolo 19. hodiny bylo slavnostní vyhlášení. Bakterie skončily na 5. místě z 12 zúčastněných družstev.

Celý týden byl velice nabitý a náročný, ale zažili jsme plno pěkných zážitků a zase se něco dozvěděli.

Tímto ještě jednou za celé Bakterie děkuji paní profesorce Vlčkové, že to tam s námi zvládla a že byla tak fajn. A dík patří také Aldovi, který nám zpříjemňoval celý pobyt.

25. června 2006

Jana Ručková, bývalá O8.A (2010)