Koncert k Roku české hudby a projektu ASPnet UNESCO

Koncert, který se uskutečnil 26. 4. v aule kladenského gymnázia, přinesl krásné zážitky všem, kteří si přišli poslechnout hudbu v podání studentů gymnázia a 1. ZUŠ v Kladně.

Koncert byl připraven také jako součást projektu Hudba v nás, na kterém spolupracují školy přidružené k UNESCO. Velice nás tedy potěšilo, že si náš koncert vybrala a přijela poslechnout koordinátorka pro práci přidružených škol při České komisi pro UNESCO, slečna Michaela Andresová.

Koncert připravili ředitel 1. ZUŠ Kladno pan Pavel Prošek a pan profesor Petr Kuna. Vystoupil Komorní orchestr 1. ZUŠ, Dívčí sbor kladenského gymnázia a sólisté z řad studentů. Zazněla díla Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, W. A. Mozarta a dalších.

Součástí projektu Hudba v nás je také výstava z práce studentky 4. ročníku Kristýny Vlasákové o hudební pedagožce a spisovatelce Marii Calmě-Veselé, která je instalována v prvním patře školy do konce měsíce května.

27. dubna 2004