Jak jsme debatovali o udržitelném rozvoji

Ve čtvrtek 6. 4. 2006 se čtveřice studentů z O4.A v doprovodu profesorky Zuzany Vlčkové vydala navštívit středočeský krajský úřad. Šlo o jeden z projektů sítě ASPnet UNESCO. Díky této akci jsme dostali možnost prezentace aktivit našeho gymnázia, souvisejících s udržitelným rozvojem, a zároveň srovnání s ostatními školami přidruženými k této síti, jejichž zástupci se konference zúčastnili.

Díky malému nedorozumění jsme do zasedací síně dorazili s nepatrným zpožděním. Vyslechli jsme všechny prezentace svých kolegů. Naše škola přišla na řadu až jako poslední. Tomáš Musil přednesl referát o tématech udržitelného rozvoje. Navázal Honza Smyčka, který pohovořil o aktivitách přírodovědného kroužku Sovy. Poukázal pak zejména na potřebu informovanosti lidí o udržitelném rozvoji. V této souvislosti zmínil akce organizované vedením školy, jako například ekologické kurzy pro první ročníky. Nutno říci, že oba příspěvky sklidily mezi posluchači úspěch!

Druhá, atraktivní část programu nesla název "ZOO - ano či ne?". Byla jí debata u kulatého stolu s PhDr. Petrem Fejkem, ředitelem ZOO Praha. Dozvěděli jsme se mnoho nových poznatků o tom, jak vlastně funguje zoologická zahrada, a také spoustu zajímavostí z jejího "zákulisí". Čas vymezený pro diskuzi nám uběhl velmi rychle, pan Fejk je velmi příjemným řečníkem.

Co dodat na závěr? Děkujeme všem organizátorům akce i Radě Rodičů za možnost zúčastnit se tohoto poučného a zajímavého dopoledne.

18. dubna 2006

Martina Mrkvičková, bývalá O8.A (2010) (seznam cz alt64 martinamrkvickova)