Bobřík informatiky – krajské kolo

Dne 1. 2. 2018 se v Berouně na gymnáziu gymnáziu Joachima Barranda konalo krajské kolo Bobříka informatiky. Současně běžela další krajská kola ve zbývajících krajích. Z výsledků se vytvořilo nejen krajské, ale i celorepublikové pořadí. Soutěž je zařazena do programu Excelence.

Naši školu reprezentovalo 5 žáků v kategorii senior (3. a 4. ročník), mezi nimi byl i Jakub Vaněk ze třídy O6, který ve školním kole soutěžil v kategorii senior. Ze třídy O7: Filip Brukner, Karel Vítek, Matěj Kripner a ze třídy O8 Andrea Pešková.

Středočeské krajské kolo vyhrál Filip Brukner a na čtvrtém místě byl Jakub Vaněk.
V celorepublikovém pořadí se umístil Filip na 8. místě a Jakub Vaněk na místě 18. Celkově soutěžilo 480 žáků z přibližně 100 škol. Matěj Kripner se stal úspěšným řešitelem. Bohužel více jak polovina všech soutěžících v krajském kole neuspěla.

7. února 2018

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)