Soutěž o výměnný pobyt v USA 2006

Soutěž v anglickém jazyce se konala na radnici města Kladna, první kolo 15. 12. 2005, a druhé 16. 2. 2006. Porota se skládala ze zástupců Asociace Sister Cities, města Kladna a vyučujících anglického jazyka z kladenských středních škol a jednoho nezávislého člena. Hlavní cenou byl pobyt českého studenta v americké rodině v délce 4 týdnů. (Bellevue stát Washington).

Od nás ze školy se zúčastnila studentka Veronika Zachová (2.B), která tuto soutěž vyhrála.

O své účasti napsala krátký článek přímo Veronika

O soutěži v anglickém jazyce jsem se dozvěděla od pí prof. ve škole. Zprvu jsem váhala, jestli se mám přihlásit nebo ne. Po dohodě s rodiči a s přáteli jsem si řekla, že to zkusím a vyplatilo se to.

První kolo soutěže probíhalo už v prosinci. Zkoušení bylo písemnou formou a téma se losovalo až na místě. Jeden ze zkoušejících vylosoval téma: "Čech v Americe". Po dvou hodinách jsme odevzdali svoji práci a před námi bylo ještě ústní kolo, které se konalo v únoru. Při ústním zkoušení si každý z pěti porotců připravil na každého soutěžícího otázky. Každý soutěžící byl zkoušen samostatně. Při čekání nervozita stoupala. Po dozkoušení posledního soutěžícího nám oznámili, že výsledky budou známy do půl hodiny.

Když se po třiceti minutách otevřely dveře, nervózně jsem vkročila a čekala na výsledek. Sama jsem nevěřila tomu, co slyším. Výsledek mě velmi mile zaskočil. Měsíc za oceánem bude nová zkušenost, na kterou se těším.

5. dubna 2006

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)