Školní kolo České lingvistické olympiády

Letos jsme na naší kole poprvé zorganizovali školní kolo České lingvistické olympiády, které sice proběhlo už 22. listopadu, ale čekali jsme až do dnešního dne na oficiální kontrolu a potvrzení účasti našich dvou nejúspěšnějších řešitelů v regionálním kole. To se uskuteční v únoru v Praze.

Olympiáda je zaměřena na rozluštění náročných úkolů z cizích nebo uměle vytvořených jazyků za použití nejen jazykových dovedností, ale také logiky a matematiky.

Úspěšní řešitelé:

Andrea Pešková (O7)
45,5 bodu z 61 bodů – 1. místo ve školním kole, 36. v celorepublikovém pořadí
Hoang Viet Le (O7)
41 bodů z 61 bodů – 2. místo ve školním kole, 115. v celorepublikovém pořadí
Václav Ryšlink (4.C)
již nepostupové umístění

Dále se účastnili dle zisku bodů v tomto pořadí:

Všem účastníkům děkujeme za odvahu vstoupit do neznámých (někdy i velmi hlubokých) vod a postupujícím blahopřejeme.

Věříme, že příští rok se k nim přidají i další nadšenci z řad žáků vyššího gymnázia.

Informace k soutěži i zadání předchozích ročníků naleznete na stránkách České lingvistické olympiády.

20. prosince 2016

RNDr. Jana Kolínská
PhDr. Pavla Bechnerová (gymnasiumkladno cz alt64 Pavla Bechnerova)