Výměnný zájezd Gymnázium Kladno – Hervé (Belgie)

Omlouváme se, že trochu se zpožděním....

Ale rády bychom napsaly pár slov o výměnném pobytu, který se podařilo zrealizovat i přesto, že to v určitém okamžiku vypadalo, že to neklapne.

Do Belgie jsme odjeli se 23 žáky v pátek 7.10. a prožili jsme krásný týden, v němž nám přálo i počasí. Prohlédli jsme si města Liége, Bruggy, Cáchy s průvodci z řad belgických učitelů. Absolvovali jsme i jedinečnou procházku v rašeliništi Fagne.

Našim belgickým přátelům jsme od 28.10. nabídli prohlídku Prahy, lázní Karlovy Vary, Českého Krumlova. V Kladně jsme kromě radnice také navštívili s belgickými studenty a učiteli ateliér akademického sochaře pana Zdeňka Maniny v Podprůhonu, kde jsme si mohli prohlédnout jeho sochařské i malířské práce.

Díky ochotě majitelky jsme také mohli navštívit švermovskou manufakturu na výrobu svíček, zatímco belgičtí partneři nás vzali do výrobny pravých belgických pralinek, které se asi staly také nejčastějšími dárky, které čeští žáci přivezli svým blízkým.

Rády bychom poděkovaly také Filipovi Kratochvílovi, který svým hudebním vystoupením ozvláštnil pondělní podvečer ve škole, kdy se sešli čeští a belgičtí studenti.

Další poděkování patří Robertovi Pavlů, který nafotil spoustu krásných snímků. A jsem si jista, že je dá případně k dispozici, protože jsme vybrali pro tento účel jen několik málo.

A poděkování patří také všem žákům, kteří se zúčastnili, protože velmi dobře reprezentovali naši školu.

Věříme, že kontakty, které byly v průběhu této výměny navázány, budou pokračovat.

Fotografie z akce Facebook

30. listopadu 2016

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)
Iveta Hrazdirová