A Way 2 U

14.12.2009 | Z.Vosátková | Už jsou tady!!!
Máme za sebou první polovinu pobytu a už jsme toho hodně stihli - návštěvu historické Prahy,nepřeberné množství akcí přes víkend :-) a také kus práce , která směřuje k naší vrcholné akci - čtvrtečnímu vystoupení v Aule. Myslíme, že se bude na co koukat a co poslouchat, a proto zveme rodinné příslušníky, kamarády i učitele , aby viděli, že ta naše spolupráce nezůstane bez výsledků! Pozvánku na vystoupeni naleznete v souboru plakat.pdf a podrobny program zde.
26.11.2009 | Z.Vosátková | schůzka
Schůzka v pondělí 30.11. o velké přestávce ve studovně !!!
24.11.2009 | Z.Vosátková | anketa
Do pátku 27.11. odevzdejte pls výsledky vašich rodinných, příp. pouličních průzkumů mně nebo p.Litmanové!!!
11.11.2009 | Zuzana Vosátková | pracovní schůzka
Schůzka studentů k rozjezdu ankety se koná v pátek 13.11. o velké přestávce ve studovně!
01.10.2009 | Z.Vosátková | jedeme dál !!!
Schůzka účastníků projektu k odstartování jeho druhé části se koná ve středu 7.10.2009 o velkou přestávku ve studovně !
11.06.2009 | 1.A | Zase doma :-(
S ,,ausflugem" do Německa jsme byli více než spokojeni. Dosáhli jsme všech cílů, které jsme měli, poznali jsme, co jsme měli v plánu poznat. Naši němečtí přátelé byli skvělí a dalo by se říci, že se všemi z nich jsme v kontaktu a nadále budeme. Ukázali nám spoustu nových věcí a vzali nás na ta nejlepší místa ( v čele se záb. parkem Europa-park ). Trvalo nám tedy pěkně dlouhou dobu, abychom se znovu aklimatizovali v ČR. Ne všichni to ale doposud zvládli :-) . Drazí kamarádi do naší vlasti zavítají zřejmě v prosinci. Bylo a stále je okolo tohoto termínu mnoho cavyků, jelikož počasí v této době není ideální. Nicméně se těšíme a nemůžeme se dočkat. Někteří jsou dokonce tak nedočkaví, že do Německa razí v létě na další soukromý výlet.
18.05.2009 | Zuzana Vosatkova | další info z Německa
Skupinu jsme já a paní ředitelka opustily kvůli naší nutné účasti na maturitách v sobotu ráno po jejich odjezdu do Heidelbergu. Nálada je výborná, komunikace probíhá v různých jazycích, takže je možné slyšet perly typu "Our teacher kommt támhle!" Studenti pokračují v práci na společných úkolech a v těchto dnech finišují, protože zítra je čeká závěrečný večer v aule školy, kde předvedou, co vytvořili, zapějí německé a české ( Stánky, Kolíne, Kolíne) písně a rozloučí se s hostitelskou školou. Ta mimochodem tvoří úžasný kontrast s naší, protože je 4 roky stará a postavená ve velmi moderním stylu.Pro zvědavce - koukněte na odkaz. www.kreisgymnasium-neuenburg.de
13.05.2009 | výprava v Německu | Pozdrav z Německa
Zdravime z Nemecka, kam jsme dorazili vcas a v poradku. Vcera jsme jiz pracovali ve skole na skupinovych projektech - pohadky, Karel IV. a Petr Parler. Odpoledne jsme uspesne zasadili jiz zasazeny strom- ceskou lipu. Starosta prekvapil svymi znalostmi o Cechach a hlavne potesil tremi kopecky vyborne zmrzliny ze zmrzlinarskeho vozu. Dnes pracujeme na moderni verzi Komenskeho Orbis Pictus a odpoledne vyrazime do Freiburgu. Zitra na nas ceka Kostnice a Rynske vodopady. Jsme celi, zivi a zdravi. Ahoj!
06.05.2009 | Pelikánová Lucie | Kontakty a seznam
V sekci Info k výjezdu je nově zveřejněn kontakt do Německa. Také sekce Studenti je již naplněna obsahem, zatím pouze seznamem studentů, kteří se účastní tohoto projektu.
04.05.2009 | Klára Ch. | Aktuální dění
Projekt A WAY 2 U je sice jazykový pobyt, ale v mnohém se týká samozřejmě i seznamování s novými kulturami. Proto se pro studenty konaly tématické přednášky z historie. V březnu proběhly přednášky o Janu Husovi a o Janu Nepomuckém, později v dubnu se konala přednáška týkající se Mnichovské dohody. Žáci byli také seznámeni s městy, která mají v nejbližších dnech na svém pobytu navštívit (Heidelberg, Freiburg, Konstanz). Jak čeští tak i němečtí účastníci mají za úkol naučit se tři písně v druhém jazyce. Každý čtvrtek probíhají ranní pěvecké zkoušky za účelem nacvičování těchto písní. Další částí přípravy jsou postery, kterých se aktivně ujali studenti 1. A. Postery budou dva. Jeden se bude vztahovat k životu J. A. Komenského, druhý k Janu Husovi, o kterém byla již dříve zmiňovaná přednáška. Bude se jednat o stručný životopis doplněný nedůležitými letopočty a pestrými obrázky. Studenti mají také za úkol přeložit do AJ čtyři pohádky od Boženy Němcové a K. J. Erbena.