Jak bylo u nás na dvoře?

Ve středu 24. 9. 2014 zůstaly prostory Gymnázia Kladno netradičně otevřeny i po čtvrté hodině odpoledne. Na dvoře školy se totiž konal historicky první ročník akce U nás na dvoře.

Odpolední akce, určená pro rodiče a příznivce školy, nabídla hned několik možností kulturního vyžití. Na úvod byla slavnostně odhalena velkoplošná fotografie studentů v prvním patře školy, která vznikla v loňském roce ve spolupráci žáků školy a pana prof. Zdeňka Maniny.

Potom se již program přesunul na školní dvůr, kde se návštěvníci mohli potěšit hudebními vystoupeními nadaných studentů, zakoupit drobnou pozornost na bleším trhu nebo nasát kulturu v podobě představení Dramatického kroužku kladenského gymnázia. Nestrádali ani mladší účastníci, kteří se do sytosti vyřádili s křídami při tvorbě zvířete dle vlastní fantazie nebo se díky naší zkušené malířce přeměnili v piráta či Batmana. Sportuchtiví se dobře bavili při pétanque a bez povšimnutí nezůstal ani stánek s výborným domácím občerstvením, kde se bylo možné zahřát horkým čajem nebo kávou.

Toto neobvyklé pojetí dnů otevřených dveří iniciovala skupina zástupců profesorského sboru, kterým se za pomoci žáků nižšího gymnázia, týmu Aktivního Kladna, kroužku Sovy a dramaťáku, ale i studentů dobrovolníků z různých tříd podařilo uspořádat příjemné a neformální setkání pedagogů, žáků a rodičů. Právě podobná setkání mají nenucenou a zábavnou formou přispět k navázání bližších vztahů mezi školou a rodiči, které jsou nezbytné pro budoucí spolupráci.

Děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že si užili bohatý program a především všudypřítomnou přátelskou atmosféru.

Těšíme se na další ročník!

Lucie Voráčková 4.B, Aktivní Kladno

3. října 2014