Sbírka pro Toulavé Tlapky

Nekupujte – adoptujte!

Rozhodli jsme se v rámci Mezinárodního dne zvířat uspořádat sbírku pro neziskovou organizaci Toulavé Tlapky.

Sbírka poběží 3.–17. 10. 2014. Materiální dary noste paní profesorce Černé do kabinetu č. 19. Věci do útulku osobně odvezeme. Nenoste peníze.

Jak můžeme pomoci?

Podívejte se doma a přineste to, co už doma nepotřebujete. Nebo kupte cokoliv ze seznamu (viz níže). Nejlepší by bylo si nějakého pejska nebo kočičku adoptovat…

Podívejte se na klip Toulavých tlapek, ať víte, komu pomáháme.

Motto: zachránit – vyléčit – starat se – najít nový domov

Děkujeme, že pomáháte!

Kdo jsou Toulavé Tlapky?

Občanské sdružení na ochranu zvířat Toulavé Tlapky bylo založeno 21. srpna 2007 s cílem pomáhat opuštěným a týraným zvířatům, především kočkám a psům. OS Toulavé Tlapky se zaměřuje především na řešení velkých kauz týrání zvířat, kdy jejich majitel není schopen zajistit odpovídající péči a hromadí zvířata ve velkém počtu a v nevyhovujících podmínkách.

Sdružení tato zvířata přebírá do své péče, léčí je a poté jim hledá nové domovy. Na statku u Poděbrad mají soukromý azyl na samotě, který budují od března roku 2011. Na statku bydlí dobrovolníci Toulavých Tlapek spolu se zvířaty. Mimo zvířátka k adopci zde mají i zvířátka na stálo, která zachránili a nechávají je u nich dožít.

Jejich činnost je dobrovolná, bez výdělku a nároku na odměnu. Organizace je nezisková, nestátní, pracují z lásky ke zvířatům, nikoli pro peníze. Celá činnost je tedy hrazena z darů milovníků zvířat, nikoli z dotací, grantů apod. Proto jsou vděční za dary, kterými pomáháme v nelehké práci.

V azylu žije přes 200 psů, 80 koček, 2 prasátka, 2 kozy, 2 ovečky.

Nápady na materiální dary

15. října 2014

PhDr. Tereza Černá (gymnasiumkladno cz alt64 tereza cerna)