Zlatý list – postup na národko

Tento víkend jsme po celoroční přípravě měřili síly s ostatními přírodovědci Středočeského kraje. Během roku jsme plnili dobrovolné úkoly a připravili o tom postery, pracovali jsme pro přírodu (úklid různých lokalit, péče o krmítka, sázení stromků a další) a někteří z nás pracovali v kroužku Sovy. Naši činnost, a samozřejmě také znalosti, posuzovala odborná komise při přírodovědné soutěži pořádané Ministerstvem školství a Svazem ochránců přírody, která se jmenuje Zlatý list, řečený „Zlaťák“.

Tady jsou výsledky za Středočeský kraj.

Kategorie mladší

1. místo – Prima medvídci
Eliška Altová, Anna Vobořilová, Marie Hadrbolcová, Barbora Kašparová, Fany Mošovská, Tobiáš Kořán
O1
3. místo – Sovičky
Anna Vítková, Veronika Lehečková, Martina Nováková, Karolína Chlumecká, Kateřina Filipová, Luděk Svoboda
O1

Kategorie starší

4. místo – Houbičky
Radka Malcová, Kateřina Kuželová, Pavla Koulová, Martina Machová
O3 a O4
6. místo – Milášci
Václav Kohout, Kateřina Hlaváčková, Alžběta Rosická, Lucie Wildová, Julie Heroldová
O2

Více a celou fotogalerii najdete na stránkách ČSOP Hostivice.

Národní kolo bude 16. až 22. 6. v jižních Čechách. Spolu s gymnáziem Z. Wintera z Rakovníka budeme reprezentovat Středočeský kraj s družstvem Prima medvídci z primy.

Blahopřejeme a přejeme úspěch na národním kole!

4. června 2014

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)