Frankofonie 2014

Ve čtvrtek 20. března 2014 se uskutečnilo na Ministerstvu zahraničních věcí v reprezentativních prostorách barokního Černínského paláce ocenění účastníků soutěže „Frankofonie 2014“. Soutěž se skládala ze dvou částí, jazykové a výtvarné. Studenti měli za úkol odpovědět na 50 otázek týkajících se Frankofonie a také realizovat výtvarnou práci za využití tří z deseti slov Frankofonie pro rok 2014. Z celkového počtu zaslaných 390 výtvarných prací ze 66 základních a středních škol, včetně víceletých gymnázií, bylo oceněno 16 v kategorii základních škol a 10 v kategorii škol středních.

Mezi oceněnými byla i studentka našeho gymnázia Anička Rauferová z O7, která získala 4. místo. Ceny studentům předal za účasti všech zástupců frankofonních zemí, které mají v Praze své zastupitelství, velvyslanec Francie, pan Jean-Pierre Asvazadourian. Vítězné práce byly vystaveny v prostorách barokního paláce.

Aničce gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia.

Zde se můžete se podívat na plakát (foto s básničkou), se kterým se Anička soutěže zúčastnila a také na fotografie ze slavnostního předávání cen v Černínském paláci.

31. března 2014

PhDr. Tereza Černá (gymnasiumkladno cz alt64 tereza cerna)