Výměnný zájezd – Dossenberger Gymnasium (Günzburg 2005)

V neděli 8. 10. 2005 se skupinka dvaceti studentů z našeho gymnázia vydala do bavorského Günzburgu k studentům místního gymnázia, aby strávila následujících pár dní v jejich rodinách. Odpoledne jsme se v Günzburgu rozešli různými směry do svých nových domovů. S pocitem nadšení i malých obav.

Druhého dne nás čekala prohlídka města a návštěva u pana starosty. Pan starosta byl velmi milý a srdečně nás přijal. V úterý jsme viděli pohádkové zámky Ludvíka II. Hohenschwangau a Neuschwanstein. Ve středu jsme navštívili vyučování v dossebergském gymnáziu. Odpoledne tohoto dne jsme se vydali do Ulmu, tentokrát vlakem. Do Mnichova jsme jeli ve čtvrtek. Prohlédli jsme si zde Pinakotéku a část města. Čtvrtek byl bohužel poslední den našeho pobytu.

V pátek ráno nastalo loučení s našimi milými rodinami a novými kamarády. Cestou v autobuse jsme se shodli na tom, že to byl úžasný týden a naše rodiny byly vážně skvělé. Naši milí kamarádi nás navštíví v příštím roce, takže v březnu 2006 na shledanou!

24. října 2005

Nina Štefková, bývalá 4.B (2007)