pIšQworky – kačátko se v Brně "neztratilo"

V pátek 29. 11. 2013 se konalo celonárodní finále v pIšQworkách a tentokrát za účasti našeho A týmu:

Po náročné cestě spojené s intenzivním tréninkem, po večeru, kde jsme z Brna viděli jen tramvaj a pokoj na studentských kolejích (hotelového typu) – hráli jsme piškvorky, jsme v pondělí v 7:30 zahájili naši účast v celonárodním kole na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně.

Celonárodního kola se účastnilo 23 týmů z celé republiky (z každého kraje postoupily dva týmy). Všechny týmy dostaly jednotná trička s označením týmu a hráče, nechaly se vyfotit a po krátkém tréninku vše vypuklo. Hrálo se ve 4 skupinách po 6 (každý s každým), ze skupiny postupovaly první dva týmy do pavouka o 1. – 8. místo, třetí tým do pavouka o 9. – 12. místo atd. Náš tým Gympl Kladno A skončil ve skupině třetí, poražen pouze dvěma budoucími semifinalisty. V pavouku jsme již opět vše vyhráli a skončili na krásném 9. místě

Krátkou reportáž o celém turnaji, se záběry na náš tým, jste mohli vidět v pátek v odpoledních televizních zprávách na Primě (čas 8:50). Fotografie z finále naleznete na facebooku pIšQworek, další podrobnosti budou na webu soutěže.

Chtěla bych za celý tým poděkovat radě rodičů, která nám pomůže financovat naši účast na turnaji (již po šesté).

Blahopřejeme celému týmu a zveme i ostatní, aby se v příštím roce k turnaji připojili (školní kolo). Jen tréninky provádějte výhradně o přestávkách :).

2. prosince 2013

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)