Zlatý list – postup na národní kolo!
Studenti nižšího gymnázia se účastnili krajského kola přírodovědné soutěže organizované Českým svazem ochránců přírody s podporou ministerstva školství: soutěže ZLATÝ LIST. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích.

V kategorii mladších postupuje družstvo „Milášci“ ve složení Julie Heroldová, Máša Pelikánová, Bětka Rosická, Míša Nekvinda, Ondra Varadi a Vašek Kohout z primy. Vyhráli krajské kolo a budou reprezentovat školu ve dnech 17. – 23.6. na národním kole v jižních Čechách.

V kategorii starších postupuje družstvo „Pospěš“ z kvarty. Na prvním místě se umístili studenti Martina Nohejlová, Veronika Fílová, Aleš Beran, Karolína Fontánová, Tereza Dáňová a Tereza Kořánová. Také budou reprezentovat školu a Středočeský kraj na národním kole v červnu.

Na výborném druhém místě se umístilo naše druhé družstvo „Houbičky“: Bára Duchoňová, Noemi Krascsenitsová, Máša Pelikánová, Julie Heroldová a Radka Malcová.

Studenti se na soutěž připravovali průběžně celý školní rok.

BLAHOPŘEJEME A PŘEJEME ÚSPĚCH NA NÁRODNÍM KOLE!
Je to poprvé, co jsme vyhráli obě kategorie.

Děkujeme všem rodičům a pedagogům, kteří pomohli s organizací krajského kola.

23. května 2013

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)