Pozastavení provozu wifi pro žáky

Vzhledem k velkému přetížení sítě, způsobenému zejména chytrými mobilními telefony, není možné za současných podmínek provozovat wifi síť pro žáky. Naše současné technické řešení nám neumožňuje kontrolovat počet navázaných spojení z jednoho zařízení. Nelze ani omezovat velikost datového toku, která by byla vyhrazena pro žákovskou wifi síť. Proto dochází k velkým problémům s provozem školní sítě, které výrazně ovlivňují výuku v některých učebnách. Také připojení k internetu je pro všechny velmi pomalé. Změna technického řešení je plánována a bude pravděpodobně do konce roku realizována. K 31.1.2013 bude provoz wifi sítě pro žáky pozastaven.

31. ledna 2013

RNDr. Milena Minaříková (gymnasiumkladno cz alt64 milena minarikova)