Ekologické kurzy 2005

V termínu od 6. 6. do 17.6. se v rekreačním středisku Podkozí konal ekologický kurz pro třídy 1.A, 1.B, a 1.C. Vedle hurikánu a vln tsunami nás potkaly snad všechny rozmary počasí, na které si jen vzpomenete. Přesto se některým odborníkům podařilo překonat sněhové závěje a přijeli našim studentům sdělit několik zážitků ze svého vědou naplněného života. Byli mezi nimi záchranáři z Avesu (v ničem si nezadají s pobřežní hlídkou), pan bryolog (to je takový vousatý pán s dlouhými vlasy, který svůj život zasvětil nižším rostlinám, kterých si normální člověk ani nevšimne), paní mykoložka (což neznamená, že si tato paní permanentně myká, ale že něco ví o houbách), kynologové (lidi učící pejsky chodit sem a tam a tvrdící, že je to hrozně baví) a prasátko Pepa, jež s chutí spořádalo zbytky od večeře. Původním záměrem celého kurzu bylo vyvrátit studentům některé bludné představy o přírodě kolem nich a na chvíli je odtrhnout od monitorů jejich domácích počítačů, přesto jsme se na závěr kurzu dozvěděli některé zajímavé věci, třeba, že plch je parodie na veverku přejetou parním válcem. Někteří při závěrečné poznávačce zaměňovali kostival s neznámou vesmírnou rostlinou kostitřasem (v historických pramenech je tento termín někdy uváděn v kategorii dopravních prostředků). Vedle toho někdo v Podkozí nalezl olivovník (díky čemuž byl pak oběd usmažen na mnohem zdravějším olivovém oleji).

Vedle krvežíznivých klíšťat nás naštěstí nepotkala žádná vážnější katastrofa (vyjma těch živelných), takže celý kurz lze hodnotit veskrze pozitivně.

28. června 2005

Roman Hájek, bývalá O8.A (2007) (centrum cz alt64 romanhajek)
Šárka Fingerhutová, bývalá 4.B (2007) (seznam cz alt64 sarkaf)
Micheala Pavlíková, bývalá 4.B (2007) (tiscali cz alt64 miselka)