Po nás potopa?

Možná tak by se mohlo přeložit memento minidramatu, které jsme mohli sledovat na vernisáži v Zámecké galerii k výstavě o zřizování evropské soustavy chráněných území v okolí Kladna - Kam za Naturou 2000 na Kladensku?

Ochrana přírody by se měla stát celospolečenským tématem a doufejme, že již skutečně není pozdě, jak naznačovaly sice komické, ale alarmující scény biblického příběhu (Archa Noemova) zasazeného do současnosti.

Vernisáže se zúčasnili i studenti Gymnasia Kladno. Děkuji tímto všem přítomným za zájem na věcech veřejných a za podporu činnosti Lukáše Krinkeho, našeho bývalého studenta a dnes spolupracovníka na ekologických kurzech našeho ústavu.

Malou rozsahem, ale zajímavou výstavu můžete navštívit do 12. 6. v budově Kladenského zámku.

13. května 2005

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)