Návštěva AV ČR 2010

Ve čtvrtek 4. listopadu navštívily třídy 3.A a 3.C Ústav organické chemie a biochemie AV ČR.

Hlavní náplní práce institutu je nezávislý základní výzkum, který má za cíl získat co nejvíce nových informací z oboru organické chemie a biochemie a dalších disciplín vztahujících se k těmto odvětvím. Při výzkumu je kladen důraz na možnost využití výsledků v praxi.

Po skupinách jsme se přímo v jednotlivých laboratořích účastnili přednášek týkajících se právě probíhajících výzkumů a seznamovali se s postupem při výzkumu (tedy, s jeho pro nás srozumitelnou verzí).

Konkrétně nám byl představen například vývoj fragmentů hormonů pro lék proti obezitě, či enzymatické modifikace DNA.

I přes všechny odborné termíny, kterými nás zahrnuli, jsme se ale přesvědčili, že chemie může být i zábavná.

12. listopadu 2010

Petra Tučková, bývalá 4.A (2012)