Speciální den otevřených dveří

Gymnázium Kladno jako jedna z nejvýznamnějších vzdělávacích institucí v Kladně připravilo na červen oslavy svého 110. výročí. Od pátku 18. do neděle 20. června se škola otevře veřejnosti a připomene svou bohatou historii. Studenti se svými pedagogy připraví program, kterým se představí návštěvníkům. Program bude upřesněn na této webové stránce.

Letošní oslavy budou zaměřeny především na vývoj a směřování školy v posledních deseti, respektive dvaceti letech. Návštěvníci se budou moci seznámit s nabídkou, s níž škola reaguje na současný společenský vývoj a nové požadavky ve vzdělávání. Gymnázium také představí úspěchy svých studentů v různých oborech, pro něž je škola připravuje.

„Oslavy jsou také příležitostí k setkání s bývalými absolventy, kdy přichází i trochu nostalgie,“ říká současná ředitelka Milena Minaříková. „Nejhezčí je, když si bývalí studenti starších ročníků sedají do lavic a vzpomínají na svá školní léta.“ U příležitosti 110. výročí vznikl almanach, který v rámci celkové koncepce oslav připomene nedávná léta školy, zejména ve vzpomínkách bývalých studentů. Součástí oslav je také výstava v galerii Středočeské vědecké knihovny v Kladně, jež přibližuje současný život školy ve fotografiích. K vidění je od 27. 5. do 22. 6. 2010 v otevíracích hodinách SVKKL.

Dnešní Gymnázium Kladno bylo zřízeno oficiálním výnosem královského horního města Kladna jako státní reálka v již v roce 1898. První dvě paralelní třídy na školu nastoupily v září 1900. Vzhledem k harmonogramu školního roku se stalo tradicí slavit výročí gymnázia v červnu.

Škola bude otevřena pro veřejnost:

Srdečně zveme k návštěvě školy všechny bývalé absolventy, budoucí zájemce o studium, ale i širokou veřejnost.

Velmi uvítáme, zprostředujete-li tuto informaci vašim bývalým spolužákům. Jsme si vědomi toho, že ne všichni navštěvují naši webovou stránku.

24. května 2010

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)
Mgr. Marta Sojková