Goethe-Institut Ortszeit/Místní čas 2009 - výstava

Studenti německého jazyka 3.A a O8.A se 27. 10. zúčastnili výstavy Ortszeit/Místní čas pořádané Goethe-Institutem Prag, která představila reprezentativní výběr fotografií Stefana Koppelmanna. Zachytil v ní města v bývalé NDR po pádu Berlínské zdi ještě před sjednocením Německa, o kterých si tehdy myslel, že již brzy nebudou existovat. Některá místa působila, jako by se na nich zastavil čas. Studenti měli možnost porovnávat jednotlivé detaily a o dané problematice s pracovníky Goethe-Institutu diskutovat.

Velmi zajímavý byl i film, který líčil události, které se odehrály na Německém velvyslanectví v Praze. Účasti předcházela příprava v hodinách německého jazyka, kde byli studenti prostřednictvím aktuálních článků seznámeni se vším kolem r. 1989 v Evropě.

Důležité informace získali všichni zájemci o mezinárodní zkoušku Zertifikat Deutsch, na kterou se nyní připravují a kterou budou v březnu na Goethe-Institutu skládat.

5. listopadu 2009

Mgr. Radana Litmanová (gymnasiumkladno cz alt64 radana litmanova)