Návštěva pana ministra

V pondělí 15. 3. 2004 přivítali studenti kladenského gymnázia návštěvu z nejvyšších politických kruhů. V beznadějně plné posluchárně očekávala více než stovka studentů příjezd ministra vnitra ČR Mgr. Stanislava Grosse, kterému sekundovali poslanec PSP ČR a lídr kandidátky ČSSD ve volbách do EP Dr. Libor Rouček a člen zastupitelstva města Kladna Ing. Marcel Hrabě. Ministr dorazil přesně v jedenáct hodin a po krátkém úvodu zahrnujícím základní informace o struktuře moci v ČR se věnoval debatě se studenty, v níž nastínil svůj pohled na vývoj mezinárodní situace a globalizaci hrozby terorismu. Ministr dále zodpověděl otázky studentů týkající se korupce ve státním sektoru, drogové problematiky a vysvětlil dopady zpřísněných bezpečnostních opatření přijatých po madridském teroristickém útoku. Rouček odpověděl na několik dotazů, které studenti kladli v souvislosti s EU. V poledne uctili všichni přítomní památku madridských obětí třemi minutami ticha a symbolicky tak ukončili i celé setkání. Ministr Gross popřál studentům štěstí při skládání maturit i v dalším životě a odebral se plnit své další povinnosti.

18. března 2004

Aleš Talácko, bývalá 4.A (2004)