Francie a Anglie 2009 - zájezd

4. 4. kolem osmnácté hodiny jsme plni očekávání nastupovali do autobusu. Odjížděli jsme spolu se školou z Břeclavi a Chomutova na zájezd do Francie a Anglie. Cesta rychle ubíhala, druhý den časně ráno už jsme byli v Paříži. Prohlédli jsme si Pantheon, Sorbonu, katedrálu Notre Dame, Louvre, Invalidovnu a došli jsme až k Eiffelově věži.

6. 4. jsme se Eurotunelem přepravili do Anglie. Navštívili jsme starobylý přístav Portmouth a k večeru jsme se ubytovali v hostitelských rodinách v Plymouthu. Během pobytu v Plymouthu jsme se každé dopoledne věnovali angličtině - ve škole jsme hráli hry, psali krátké texty, povídali jsme si. Odpolední čas byl vyhrazen pro výlety. Navštívili jsme anglickou rivieru, Model Village, Exeter, Torkey… V závěru pobytu jsme obdrželi ve škole diplom o absolvování kurzu angličtiny. Na zpáteční cestě jsme jeli přes Londýn. Viděli jsme Westminsterské opatství, Parlament, Londýnské oko, Trafalgar Square, Picadily Circus Leicester Square, Tower of London, St. Paul Cathedral i Tower bridge.

Program zájezdu byl opravdu bohatý, domů jsme se vrátili plni dojmů. Zdokonalili jsme se v jazyce, navázali jsme přátelství se studenty i s hostitelskými rodinami, nahlédli jsme pod pokličku anglické kuchyně. Viděli jsme neuvěřitelné množství památek, seznámili jsme se s anglickou a francouzskou kulturou. Poděkování patří také paní profesorce Paškové, která to s námi všechno vydržela.

8. června 2009

Radka Trojanová, bývalá O8.A (2012) (seznam cz alt64 trojanovaradka)