A Way 2 U (Cesta k tobě)

Gymnázium Kladno se zúčastnilo výběrového řízení v oblasti Projekty partnerství škol v rámci programu Comenius při Národní agentuře pro evropské vzdělávací programy v Praze a získalo grant pro bilaterální projekt. Jedná se o dvouletý projekt, který bude uskutečněn ve spolupráci s německým gymnáziem Kreisgymnasium Neuenburg.

Název projektu A Way 2 U (Cesta k tobě) už vystihuje svůj cíl - najít k sobě cestu jako dva národy, které vedle sebe po staletí žijí, seznámit se s kulturním odkazem obou zemí, a to vše nenásilnou a zajímavou formou.

Projektu se budou účastnit zájemci z 1. a 2. ročníků, kteří budou se svými německými protějšky komunikovat anglicky a německy. Během příštích měsíců budou sbírat materiály, účastnit se besed o zajímavých momentech německé historie, které pro ně připraví vyučující, a na jaře příštího roku navštíví německou školu, kde bude probíhat totéž. Při návštěvě pro ně bude připraven program s exkurzemi a společná práce na projektu, jehož vyvrcholením bude společná prezentace české a německé kultury (mezinárodní výstava a společné vystoupení a aktivity, vše za přítomnosti představitelů škol a města).

V dalším školním roce budou studenti spolupracovat na tématu Život a kultura před 20 lety a dnes. Studenti z Německa následně navštíví naši školu.

Výsledkem všech aktivit a prezentací budou články do novin, na webové stránky, prezentace, filmy, výkresy, písničky...

Je to vynikající způsob, jak si rozšířit své znalosti o sousední zemi, zdokonalit se v jazyce a celkově poznat něco nového.

22. listopadu 2008

Mgr. Radana Litmanová (gymnasiumkladno cz alt64 radana litmanova)