Návštěva Francouzského institutu 2008

Ve středu 8. 10. jsme se studenty francouzského semináře navštívili Francouzský institut v Praze, kde se konalo představení románu pro mládež Zimní bitva od Jeana-Clauda Mourlevata, který byl silně inspirován Prahou.

Protože nikdy není příliš brzo na to objevovat kouzlo knih, rozhodl se Francouzský institut v Praze oslavit tento Svátek knihy s nejfrankofonnějším vydavatelstvím zaměřeným na tvorbu pro děti a mládež - vydavatelstvím Baobab.

Dvojjazyčné představení románu a následné čtení ukázek neproběhlo překvapivě v mediatéce, ale v příjemném prostředí kavárny. Takže jsme si všichni před začátkem koupili kávu a něco dobrého (typicky francouzského), aby se nám lépe poslouchalo.

Během příjemné hodiny se s dvojjazyčným představením knihy a čtení ukázek střídala hudba a nakonec proběhla i malá vernisáž rytin od Juraje Horváta.

Díky všem za účast a brzy na viděnou na jiné pěkné akci.

14. října 2008

PhDr. Tereza Černá (gymnasiumkladno cz alt64 tereza cerna)