South Africa Human Rights Day

Dne 18. 3. 2008 jsme měli skvělou příležitost reprezentovat školu na minikonferenci, která byla věnována Dni lidských práv Jihoafrické republiky. Jak určitě všichni víte, Den lidských práv je 10. prosinec. Ale Jihoafrická republika má ještě jiný významný den, kterým si připomíná událost ze dne 21. 3. 1960, kdy policie střílela do shromáždění černých obyvatel Jihoafrické republiky (Sharpeville massacre).

Tento den se stal podnětem pro uspořádání konference, která byla organizována ve spolupráci Velvyslanectví Jihoafrické republiky, Středočeského krajského úřadu a MŠMT, které vyzvalo k účasti studenty ze škol přidružených k síti ASPnet UNESCO.

Ráda bych poděkovala studentům Jiřímu Mňukovi a Markovi Jansovi, kteří svým příspěvkem obohatili diskuzi o téma, které možná trochu překvapilo, a to sice lidská práva z pohledu starořeckých myslitelů Platona a Aristotela. Jednacím jazykem byla angličtina.

Vystoupení našich studentů bylo výborné, jak po obsahové, tak po jazykové stránce. Poděkování a odezva ze strany organizátorů směřovaly ke mně, ale tímto bych je ráda převedla na Jirku a Marka, kteří to tak skvěle zvládli, ač měli na přípravu jen krátký čas. Chtěla bych poděkovat také Katce Štěpánkové, díky níž se povedlo akci rozjet, ale která se bohužel nemohla zúčastnit.

23. dubna 2008

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)