ASPnet UNESCO - setkání školních koordinátorů v Příbrami

Ve dnech 29.-30. 12. 2007 pořádalo příbramské gymnázium každoroční setkání zástupců škol, které spolupracují v rámci ASPnet UNESCO (nemá v současné době funkční www stránky). Setkání mají již standardní průběh. První den se prezentují nejzdařilejší školní projekty z minulého roku a určí se téma na další rok. Pak následují krátké workshopy, které si účastníci volí dle svého zájmu. V další části představuje organizátor své město, jeho zajímavosti, obvykle je součástí také přijetí na radnici a kulturní program.

V Příbrami jsme si mohli prohlédnout Svatou Horu a Hornické muzeum, které je největší svého druhu v České republice. V reprezentační budově zvané Ernestinum nám na dobové nástroje nádherně zahrálo hudební uskupení Chairé pod vedením Josefa Krčka.

Pořadatelům patří dík za skvělou organizaci a příjemnou atmosféru.

Naše gymnázium se v loňském roce díky poněkud komplikované komunikaci s pražským centrem nezapojilo do činnosti škol aktivně, ale domnívám se, že téma, které je vypsáno pro rok 2008, bude pro naše studenty velmi inspirativní.

Téma pro rok 2008: Planeta Země (s několika podtématy - vizte odkazy níže)

Rok 2008 vyhlásilo UNESCO Mezinárodním rokem planety Země, přidružené školy se tedy také k tématu hlásí.

Bližší informace najdete na

Pro lepší představu o činnosti školy v rámci sítě ASPnet si pročtěte zprávu o činnosti našeho gymnázia.

3. prosince 2007

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)