Tělesná výchova 2007 a její zpestření

Chodíme plavat

V rámci zdravotní tělesné výchovy a regenerace organismu chodíme v hodinách tělesné výchovy s děvčaty plavat.

Děvčata zdolávají dlouhé vzdálenosti v prostředí kladenského bazénu a zdokonalují se v plaveckých stylech. Zároveň se učí regenerovat a aktivně odpočívat .

Hodiny TEV přesouváme na bazén většinou s děvčaty 4. ročníků, které právě prožívají jedno ze svých psychologicky nejtěžších období, a tak v těchto hodinách TEV se mohou uvolnit a aktivně odpočívat a sbírat síly pro důležité období maturit.

Učíme se hrát netradiční sporty

Naše vstřícné vedení nám umožnilo spojit hodiny TEV pro dívky 4. ročníků ve dvouhodinovky. Tak jsme mohli s děvčaty navštěvovat místní squashové centrum na Sítné a naučit se tak základy moderního netradičního sportu squash...

Děvčata si tento sport oblíbila, čehož je důkaz jejich výborná docházka a nadšení v těchto hodinách.

5. června 2007

Mgr. Jaroslava Tlustá