Den Země 2007

V pátek 19. 4. 2007 se asi 35 studentů z naší školy (ze tříd 1.A, O5.A a 2.C) zúčastnilo dvou paralelně probíhajících projektů ke Dni Země.

Komunikativnější žáci si vybrali anketní průzkum v ulicích Kladna spojený s fotografováním toho (ne)hezkého z našeho města. Oslovení občané různých věkových skupin (od teenagerů až po důchodce) prý většinou ochotně spolupracovali. Zaznamenané odpovědi sloužily jako podklady pro vytvoření přehledných grafů, které spolu s výběrem nejlepších fotek probíhalo v počítačové učebně. Tady se přidaly i naše dvě zahraniční studentky, Tanja a Jennifer, které přispěly svými zkušenostmi a fotkami.

Příznivci konkrétní pomoci odjeli natírat pozorovatelnu na Malé Záplavy a sesbírali v jejím okolí a u nedalekého Kalspotu odpadky.

Děkujeme všem účastníkům za zájem o akce a jsme rády, že našim studentům není otázka životního prostředí lhostejná.

26. dubna 2007

Mgr. Veronika Nedvědová (gymnasiumkladno cz alt64 veronika nedvedova)
PhDr. Zuzana Vosátková