Výlet do vesmíru
Kosmorama

Výlet do vesmíru absolvovali studenti posledních ročníků naší školy 22. 9. 2004. Nemuseli ani nijak daleko, stačilo se vypravit do pražského planetária. Naše Sluneční soustava, stavba a vývoj hvězd, struktura Galaxie a možné scénáře vývoje celého vesmíru, to byla témata přednášky z astrofyziky konané pod simulovanou noční oblohou v sále Kosmoramy, oblohou takovou, jakou už obyvatelé dnešních měst téměř neznají.

P. S.: Na přiloženém obrázku je pražské planetárium. Vlastní planetárium totiž není - jak si někteří lidé myslí - ona budova ve Stromovce, ale ta chytrá mašinka, která umí simulovat noční oblohu a promítat spoustu dalších zajímavých věcí.

19. listopadu 2004

Mgr. Věra Scheirichová (seznam cz alt64 verasch)