Studenti VŠCHT navštívili naši školu

Na naši školu zavítali během minulého týdne dva studenti pátého ročníku Vysoké školy chemicko-technologické. Účelem jejich návštěvy byla ukázková hodina na téma "Chemie kolem nás", kterou oba vysokoškoláci neustále prokládali různými pokusy, jaké v běžných hodinách chemie nevídáme. Tyto hodiny proběhly ve všech druhých a třetích ročnících.

Aktéři působili na své obecenstvo vřelým dojmem. Neustálý kontakt s diváky si udržovali pomocí diskuse a lehkého humoru.

Hodina sama o sobě nebyla přehnaně poučná, zaujaly nás nejvíce pokusy. Mohli jsme se seznámit s látkami, jako je suchý led či kapalný dusík. Ti studenti, kteří byli aktivní v diskusi s přednášejícími, neodešli s prázdnou. Odměnou jim byla trička, propisky, klíčenky, či bonbony. Na závěr oba vysokoškoláci krátce pohovořili o studiu na své škole.

Ačkoli hodina byla ve své podstatě propagací VŠCHT, tak ani studenti bez zájmu o chemii neodešli bez pozitivních zážitků. Přinejmenším takto strávený čas byl vybočením ze stereotypu běžných hodin chemie.

Videa ke stažení

Některé pokusy si můžete také stáhnout jako videoukázky:

22. března 2007

RNDr. Lenka Absolonová (gymnasiumkladno cz alt64 lenka absolonova)