Zájmový den 2006 - shrnutí

Vyučování dne 21. 12. 2006 pro studenty nižších ročníků osmiletého studia probíhalo netradiční formou. Místo tradičního rozvrhu měli možnost vybrat si a vyzkoušet jednu ze zajímavých činností, které pro ně připravili vyučující několika předmětů.

Pod vedením paní profesorky Kolínské luštili šifry, v tělocviku se hrál minivolejbal dvojic a od profesorky Nedvědové se žáci dozvěděli mnoho informací o obalových materiálech.

"Kladno + English = friends?" - to je název projektu vedeného vyučujícími anglického jazyka. Studenti chodili po Kladně a ověřovali u Kladeňáků úroveň znalostí angličtiny.

Žáci profesorky Vlčkové vytvořili ve třídě číslo 51 "Muzeum ve škole", skupina studentů pod vedením profesorek zeměpisu podnikla "Cestu do neznáma".

Zajímavým spojením biologie a informatiky byl projekt s názvem "Krása mikrosvěta", studenti zde pořizovali mikrosnímky přírodnin. Na obrázku je mikrofotografie listu poinzécie, známé jako "vánoční hvězda".

1. ledna 2007

Lenka Křivková, bývalá O8.A (2009)