Haldy / Arizona - výstava

Ve středu 1. 11. 2006 se naše třída vydala do zimy a větru s cílem navštívit výstavu v kladenském zámečku. Výstava se věnovala kladenským haldám a hlavně jejich rekultivaci. Tudíž jsme se seznámili nejen s minerály zde se nacházejícími, ze kterých nás nejvíce zaujal kladnoit vyskytující se pouze na Kladensku, ale i s faunou hald. Po informativní stránce byla výstava dobrá až na místa s větší koncentrací odborných názvů, které člověku nezabývajícímu se geologií nic neříkají. Výstava však vše vynahrazuje po grafické a estetické stránce. Je zde mnoho fotografií, exponátů, živá straka a samozřejmě nesmíme zapomenout na Pepou proslulou imitaci haldy. Jak Pepa zničil haldu a během odpoledne ji obnovil, to bude historka pro naši třídu nezapomenutelná. Celkově na mě výstava působila velice dobrým dojmem.

Zajímavou výstavu k problematice rekultivací kladenských hald v dalších dnech navštívila třída O3.A a studenti dvouletého semináře z biologie.

17. prosince 2006

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)
Aniko Dojcsanová, bývalá O8.A (2011)