Je to nové, žluté a modré. Co to je?

V úterý 7. 11. bylo o velkou přestávku v prvním patře u kostlivce k vidění poměrně neobvyklé pozdvižení. Děla se věc jinak příliš nevídaná - slavnostní křest sběrných nádob na tříděný odpad.

S přispěním Rady rodičů škola zakoupila deset kontejnerů na tříděný odpad; sedm žlutých na plasty a tři modré na papír. Zároveň s kontejnery byly z iniciativy přírodovědného kroužku Sovy pořízeny i dva lisy na PET láhve, na jejichž financování bylo použito prostředků z loňského sběru papíru. Vyvstala otázka, jak uvést tato nová zařízení do života školy? A tak se několik studentů ve spolupráci s profesorkami Nedvědovou a Smyčkovou rozhodlo uspořádat napůl vážnou a napůl recesistickou akci, slavnostní křest.

Účast na něm byla s podivem dost hojná. Událost zahájilo flétnové vystoupení, následoval proslov profesorky Nedvědové o druhotném využití tříděného odpadu. Slavnostního přestřižení pásky se ujala sama paní ředitelka. Dokonce si vyzkoušela i nový lis! Odměnou všem účastníkům křtu bylo drobné občerstvení (postarali se o něj Míša P., Roman H. a Šárka F.).

Ohlasy na tento počin jsou veskrze kladné. Třeba se takovýchto "zpestření" dočkáme častěji...

7. listopadu 2006

Roman Hájek, bývalá O8.A (2007) (centrum cz alt64 romanhajek)