Cambridgeské zkoušky B2 first i výsledky

V sobotu 8. 1. 2022 se na naší škole opět konaly Cambridgeské zkoušky B2 first (dříve FCE) pro zájemce z řad našich studentů. Letos byl zájem ještě větší než v minulých letech – ke zkoušce se přihlásilo 44 studentů z třetích a čtvrtých ročníků. Kvůli enormnímu zájmu jsme museli zorganizovat jak dopolední tak i odpolední turnus písemného testu (Reading, Writing, Listening), na který navazovala ústní část.
Studenti oceňovali, že mohli zkoušku dělat ve známém prostředí a že při Speakingu, který se zkouší ve dvojicích, mohli vést dialog s někým, koho znají.

V pátek dorazily s napětím očekávané výsledky, které dopadly výborně – 43 studentů zkoušky úspěšně složilo, 14 z nich dokonce za A.

Blahopřejeme všem včetně dvou studentek, které absolvovaly už prosincový termín.  Letošní úspěšnost studentů naší školy v těchto mezinárodně uznávaných zkouškách je neuvěřitelných 98%.
Doufejme, že tuto vysokou laťku udrží i skupina více než 20 zájemců o vyšší úroveň C1 Advanced, kteří se pokusí složit zkoušku 12. 2.

23. ledna 2022

Mgr. Veronika Mandlíková (gymnasiumkladno cz alt64 Veronika Mandlikova)