Májové akce AK pro Tomáška

V minulém týdnu proběhly dvě závěrečné akce letošního školního roku, ve kterém Aktivní Kladno vybíralo na 3 přání malého Tomáška Klvani – šachy, španělštinu a kvalitní rehabilitace.

Ve středu se v naší aule uskutečnil 5. ročník Májového koncertu. I letos nabídl různé hudební styly a žánry v provedení šikovných sólistů, posluchače potěšil smíšený i chlapecký sbor a všechny nadchl početný orchestr pod taktovkami hned několika dirigentů. Byli jsme velmi rádi, že na koncert přijel osobně i Tomášek s rodiči. Tom nás všechny na konci pozdravil ve španělštině a kouzelným zvonkem přivolal hostesky se sladkými odměnami pro účinkující.

Děkujeme všem účinkujícím i návštěvníkům za to, že jsme společně mohli zažít tak skvělou atmosféru a že charitativní Májové koncerty tvoří skvělou alternativu ke školním Vánočním koncertům.

V pátek se konala novinka – Májový běh okolo našeho gymnázia. Okruh, který vedl oběma parky u školy, měřil cca 350 m. Za symbolické startovné si přišla zaběhat velmi pestrá sestava běžců. Většinu tvořili naši studenti, kteří nás přišli podpořit během přestávek, hodin tělocviku nebo jiných předmětů po dohodě s vyučujícími. Udělat něco pro Tomáška a současně také pro sebe ale přišla i široká veřejnost od spolužáků Tomáška (žáků 4. třídy žilinské základní školy), přes družinu 11.ZŠ, maminky s dětmi, dospěláky, pejskaře, cyklisty až po pana primátora, který koleček uběhl rovnou 10!

Na běžce čekal diplom od Tomáška, skvělé domácí limonády, bonbóny a pro ty, kteří zvládli 1 km i perníková medaile.

Vydařenou akci umocnilo pěkné májové počasí a jsme rádi, že se naše premiéra setkala s tak příznivým ohlasem. Věříme, že si s námi za rok zase přijdete zaběhat.

Fotografie z obou akcí si můžete prohlédnout na

21. května 2019

PhDr. Zuzana Vosátková