CAMBRIDGE FCE a CAE zkoušky – ohlédnutí

Jak už někteří z našich stránek víte, v sobotu 19.1. 2019 jsme poprvé uspořádali ve spolupráci se zkouškovým centrem AKCENT International House CAMBRIDGE FCE a CAE zkoušky přímo v budově naší školy. Protože zkoušky proběhly počítačovou formou, výsledky máme podstatně dřív a tak můžeme s radostí oznámit, že z 29 studentů, kteří se pokusili získat mezinárodně uznávaný certifikát FCE (úroveň B2) nebo CAE (C1), jich 28 uspělo – což je více než 96% úspěšnost! Kromě pilné přípravy většiny studentů k tomu podle jejich slov přispěla i menší nervozita díky známému prostředí, ve kterém zkoušky probíhaly, i možnosti absolvovat ústní část ve dvojici se spolužákem ze školy nebo dokonce ze třídy.

Děkujeme všem studentům za hladký průběh celého zkouškového dne a především jim jménem celé školy gratulujeme k výborným výsledkům!

Za předmětovou komisi anglického jazyka

5. února 2019

Mgr. Veronika Mandlíková (gymnasiumkladno cz alt64 Veronika Mandlikova)