Vídeň 2. 10. – 4. 10. 2018

Studenti kladenského gymnasia také oslavili stoleté výročí založení samostatného státu a také stoleté výročí rozpadu společné říše.

Na začátku října, ve dnech 2.10.- 4.10.2018, se jeli podívat na umělecké sbírky do Vídně.

Návštěvu Vídně jsme zahájili s F. Hundertwassrem a jeho živými obytnými domy. V Uměleckohistorickém muzeu na nás čekala nejpřitažlivější výstava letošního podzimu- souborná výstava P.Bruegela.

V Leopoldově muzeu nás G.Klimt, E.Schiele a zajímavá výstava fotografií ze začátku 20.století nezklamala.

Překvapením naopak byla obsáhlá výstava klasika francouzského malířství C. Moneta. Impresionistický zážitek doplnily obrazy P. Picassa, M. Chagalla a dalších.

16. listopadu 2018

Mgr. Jana Šrámková