Soutěž v němčině – Zpívám, zpíváš, zpíváme.

Spolek germanistů a učitelů němčiny vyhlásil celorepublikovou soutěž pro školy Zpívám, zpíváš, zpíváme...

Úkolem bylo vytvořit vlastní text v němčině, složit nebo najít hudbu, nazpívat a vytvořit videoklip.

V každé kategorii bylo vyhlášeno jen 1.místo.
V kategorii gymnázií bylo posuzováno 22 příspěvků. My jsme sice nezvítězili, ale studenti si mohli vyzkoušet trochu jinou formu práce ve výuce cizího jazyka. Při tvorbě klipu se rozhodně i všichni dobře bavili.

Posuďte sami.

1. třída 1.C – čtyřleté gymnázium, kategorie D – Die Deutschstunde (text)video (youtube)
  2. třídy 3.BC– čtyřleté gymnázium, kategorie D – Die Hochzeit (text)video (youtube)
  3. třída O5 osmileté gymnázium, kategorie D – Zu Hause ist zu Hause (text)video (youtube)