Česká hlavička je z naší školy

Náš žák Václav Ryšlink (4.C) se stal laureátem ceny Česká hlavička v kategorii GENUS "Člověk a svět kolem nás". Tuto cenu získal odbornou prací "Vliv oxidu dusnatého v regulaci migrace ptačí motolice Trichobiharzia szidati v náhodném savčím hostiteli", kterou realizoval v rámci SOČ na Přírodovědné fakultě UK v Praze.

Ceny Česká hlavička udílí porota složená ze zástupců vědeckých ústavů a univerzit, která vybírá nominované soutěžící.

Václava Ryšlinka přihlásila do soutěže celostátní komise SOČ, v níž Václav soutěžil. Cena byla udělena dne 15.11.2016 v Brně. Doporučujeme podívat se na pořad: České hlavičky 2016 (ČT2 19.11.2016 od 17:20), kde bude i medailonek s Václavem Ryšlinkem.

ryslink diplom

ryslink

21. listopadu 2016

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)