Montabaur-Opole-Kladno

V rámci dvouletého projektu mezi školami v Montabauru, Opole a naším gymnáziem navštívili minulý týden němečtí a polští studenti tentokrát naši školu. Studenti našeho gymnázia, kteří se projektu účastní od samého počátku, pro ně připravili pestrý program. Po slavnostním přivítání ve škole a na Magistrátu města Kladna navštívili Lidice.

V dalších dnech si prohlédli Prahu, Křivoklát a sklárnu v Nižboru, poslední den pak Důl Mayrau.

Volný čas trávili společně s českými studenty, ti pro ně připravili individuální program.Ubytováni byli v rodinách.

Ze všech akcí byly průběžně pořizovány fotografie, které pak byly prezentovány při závěrečném posezení ve škole. Zahraniční studenti si je pak odvezli jako dárek a milou vzpomínku na pobyt u nás.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci, hostitelským rodinám za vytvoření příjemného prostředí.

28. dubna 2016

Mgr. Radana Litmanová (gymnasiumkladno cz alt64 radana litmanova)