Zájezd do Berlína

Ve dnech 7. až 11. 12. 2015 jsme my, tedy zájemci ze tříd O5, O6, 2.A, 2.C a 3.B, společně s profesorkami Kohoutovou a Šrámkovou vyrazili na výukový kurz do hlavního města Německa - Berlína.

Jeho primárním cílem bylo zdokonalení konverzačních schopností v německém jazyce. Celkem jsme absolvovali devět klasických vyučovacích hodin s rodilým mluvčím. Úvodní test nás sice trochu potrápil, ale po rozřazení do skupin jsme si doslova užívali zábavné aktivity, při kterých jsme mohli vesele konverzovat v němčině. Poslední den výuky jsme všichni obdrželi certifikát stvrzující konání tohoto vyučování.

Samozřejmě jsme si stihli prohlédnout mnoho památek. Mimo velké části Berlína jsme navštívili také Drážďany, Moritzburg a Postupim. Přítomnost mezipředmětových vazeb (hlavně mezi dějepisem, němčinou a estetickou výchovou výtvarnou) byla nepopiratelná. Jelikož se exkurze konala v předvánočním čase, měli jsme také možnost zavítat na nejeden vánoční trh.

Nutno podotknout, že z finančního hlediska nebyla exkurze nikterak náročná. Drtivou část zájezdu jsme totiž uhradili ze školního projektu dotovaného Evropskou unií.

Myslím, že se všem tento vzdělávací výlet líbil. Je jistě zajímavé poznávat Německo jinak než ve školních lavicích. Snad se nám opět někdy v blízké budoucnosti poštěstí a podobná akce se bude znovu konat!

20. prosince 2015

Markéta Śťáhlavská, bývalá O8 (2018) (email cz alt64 stahlavska)