Vojna očima mladých

Šest žáků ze třídy O8 se ve dnech 16.–17. září 2015 zúčastnilo mezinárodní studentské konference Vojna očami mladých – Protektorát Čechy a Morava a Slovenská republika v rokoch 1939–1945. Konference se konala v Muzeu Slovenského národního povstání v Banské Bystrici. Žáci prezentovali svou práci, ve které se zaměřili na vzpomínky pamětníků Slovenského národního povstání. Nejen že měli možnost vyzkoušet si v jiném prostředí prezentaci vlastní práce, ale také se dozvěděli více o historii zkoumaného období. Součástí konference byla návštěva samotného muzea a také vypálené obce Kaliště.

Účastníky byli V. Baráthová, K. Gráf, J. Haman, R. Mikan, J. Mošovský a L. Spejchalová.

7. října 2015

PaedDr. Marie Kocálová